Sukses historik, Vllaznia kualifikohet në “Champions”

Sukses historik, Vllaznia kualifikohet në “Champions”

22:50 13/08/2019

Ekipi shkodran e mbylli grupin me 7 pikë

Vllaznia për femra në futboll arriti një kualifikim historik në Champions League. Skuadra shkodrane barazoi 1 – 1 me lituanezet e Gintras, duke e mbyllur në krye grupin, me 7 pikë.

Fillimisht shënuan vendaset dhe më pas shqiptarët, barazuan me Doçin me penallti. Vllaznia tani pret shortin e fazës së 1 të 32-ve për të njohur kundërshtarin.

TV Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi