Emisioni Uniko publikon për herë të parë pamje ekskluzive të kamerave të sigurisë ku shfaqet makina e Pëllumb Metës, 49-vjeçarit që u vra nga fëmijët e tij. Automjeti nxirret nga banesa nga dy djemtë e tij dhe dërgohet në zonën e Sektorit Rinia. Në këto pamje duket qartësisht automjeti tip Citroen në pronësi të viktimës që 4 minuta më vonë ndiqet nga një tjetër automjet. I kujt është ky automjet dhe kush e drejtonte? Kush ishte ishte drejtues i mjetit të parë?