Zhvilloi dasmë në kundërshtim me aktin normativ


Zhvilloi dasmë në kundërshtim me aktin normativ

21:08 12/07/2020

Procedohet dhe gjobitet pronari i lokalit në Sukth

Tradita e zhvillimit të dasmave edhe në kushtet e pandemisë i ka kushtuar pronarit të një lokali në Sukth të Durrësit.

39-vjeçari kishte organizuar një dasmë në lokalin e tij duke thyer protokollin e sigurisë që  i ndalon organizimet masive dhe grumbullimet.

Policia nisi procedim penal ndaj tij, ndërsa Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vendosi një gjobë prej 1.000.000 lekësh për lokalin ku mbahej dasma.

Po ashtu shërbimet e Policisë sekuestruan edhe pajisjet që u përdorën për të bërë muzikë në mjediset e këtij lokali.

Tv Klan


Të ngjashme