Dashi

Ndiheni pak të shqetësuar për marrëdhënien tuaj. Ndjenja se partneri juaj mund të jetë i pakapshëm ju vë në gatishmëri, edhe nëse jo domosdoshmërisht për arsye serioze. Është gjithmonë e mençur ta trajtoni çështjen hapur dhe të përpiqeni t’i zgjidhni problemet së bashku. Në punë mos hezitoni të kërkoni këshilla nëse e gjeni veten në vështirësi.

Demi

Për shumë prej jush do të jetë një periudhë e favorshme për të nxjerrë në pah cilësitë tuaja më të mira. Do të jeni në gjendje të evoluoni natyrshëm në një partner ideal, pa detyruar, duke e lënë natyrën tuaj të vërtetë t’ju udhëheqë drejt një marrëdhënieje paqësore dhe harmonike. Nëse jeni beqarë, mund të keni një takim qorre që do të jetë befasuese. Në punë do jeni gati për të lidhur marrëveshje dhe për të nënshkruar kontrata të favorshme.

Binjakët

Hëna në shenjën tuaj do të ndihmojë në racionalizimin e planeve të çiftit tuaj, duke e bërë këtë ditë vërtet fantastike dhe plot kuptim. Nëse jeni beqarë, keni marrë vendimin për të bërë ndryshime rrënjësore në jetën tuaj. Në punë, me vendosmëri do të arrini të gjitha rezultatet e dëshiruara.

Gaforrja

Komunikimi do të jetë baza e ditës, duke i lejuar partnerit tuaj të zbulojë aspekte të reja të personalitetit tuaj. Nëse jeni beqarë do kaloni një ditë të këndshme dhe relaksuese, duke pasur gjithçka që ju nevojitet. Në punë do përballeni me çdo situatë të paparashikuar me përqendrimin e duhur.

Luani

Një ditë e shkëlqyer ju pret vendasit. Do të përjetoni emocione unike dhe do të forconi paqen në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni beqar, besoni instinkteve të zemrës dhe mos lejoni që dyshimet t’ju sulmojnë. Do jetë një ditë e favorshme për të propozuar ide të reja në punë.

Virgjëresha

Kjo ditë mund të sjellë emocione të jashtëzakonshme. Energjitë intensive do të nxisin mirëkuptimin dhe harmoninë në çift. Nëse jeni beqarë, ndani momente të qeshura dhe gëzimi me miqtë. Në punë do jeni veçanërisht të hapur dhe nuk do humbisni asnjë mundësi për të përmirësuar situatën ekonomike.

Peshorja

Në fushën sentimentale mund të shijoni një pasion të rinovuar në marrëdhënien tuaj në çift dhe do të ndiheni si të rinj të dashuruar, sidomos duke pasur parasysh entuziazmin që keni për njëri-tjetrin. Nëse keni një projekt në vendin e punës, mund të arrini rezultate të shkëlqyera falë favorit të yjeve

Akrepi

Yjet do ju ndihmojnë në lidhjet e dashurisë. Beqarët duhet t’i kushtojnë vëmendje këshillave të të tjerëve, edhe nëse janë miq, pasi mund të mos jenë të përshtatshëm për kontekstin. Në vendin e punës yjet janë neutralë, nuk sjellin lajme të favorshme, por nuk sjellin as lajme të këqija

Shigjetari

Suksesi në një sferë sentimentale, do të ndiheni më të dashur se zakonisht, duke ju lejuar të kaloni kohën e lirë duke bërë atë që jeni më të apasionuar. Partneri do t’ju përfshijë në aktivitete të pazakonta që do t’ju nxisin kuriozitetin, duke ju dhënë emocione të reja dhe emocionuese. Në punë keni objektiva shumë të qarta për të arritur, është dita e duhur për të planifikuar gjithçka deri në detajet më të vogla.

Bricjapi

Pak pozitivitet po vjen. Në dashuri sot nuk do të keni shumë harmoni me partnerin, keqkuptimet e mundshme të komunikimit mund t’i shndërrojnë bisedat e qeta në situata stresuese. Në punë yjet këshillojnë të mos e shtyni për nesër atë që mund të bëni sot, ndaj përpiquni t’i përballoni detyrat me përkushtim

Ujori

Yjet nuk janë shumë të favorshëm, në dashuri, mund të gjendeni përballë sfidave, me disa ndikime jomiqësore astrale për t’i komplikuar gjërat. Do të hasni pengesa që do të çojnë në tensione dhe diskutime në orët e vona të natës. Në planin e punës, do të jetë e rëndësishme të bëni një përpjekje për të mbajtur një përshtypje të mirë, ndoshta duke u përpjekur të jeni më miqësor me kolegët.

Peshqit

Ruajtja e besimit total tek i dashuri juaj, nëse ndiheni të keqkuptuar, marrëdhënia romantike mund të bëhet një strehë e sigurt. Beqarët mund të gjejnë rehati në këtë ditë, veçanërisht në Venus. Planeti i dashurisë duket se po e kthen vëmendjen drejt jush. Në planin e punës, komunikimi dhe dëshira për të mësuar do të jenë në qendër të vëmendjes./tvklan.al