Dashi-Me Venusin në shenjë, në dashuri ju nuk keni nevojë të fitoni betejat, por t’i sheshoni ato. Beqarët mund të bëjnë miq të rinj. Merrni shansin për të bërë për vete personin e dëshiruar. Momente me fat për të filluar projekte të reja ose për të arritur qëllime të rëndësishme të karrierës.

Demi-Sot do të ndjeni një nevojë të fortë për partnerin tuaj dhe nuk mund të prisni për të marrë strehim në krahët e tij! Keni pasur kaq shumë durim deri më tani, është koha për t’u çlodhur! Është një ditë e mirë për të kënaqur eprorët tuaj. Nëse ke një intervistë për punë, do ta kalosh shkëlqyeshëm.

Binjakët-Nëse ju jepet mundësia të udhëtoni sot, mos e lini t’u ikë nga duart. Në krahun tjetër sigurohuni që do të jeni të sigurt dhe nuk do të rrezikohet jeta juaj.

Gaforrja-Mund të të rizgjohen ndjenjat për ish-personin e zemrës. Do të doni që të flisni sërish me të në të ardhmen. Kjo mund të ndodhë sepse mund të keni ende punë të papërfunduar ose diçka të rëndësishme për të diskutuar.

Luani-Keni rigjetur shkëlqimin dhe ndiheni më të fortë, por mundohuni që të mos tregoheni mendjemadh, sidomos në punë. Në sajë të ndikimit të favorshëm të Mërkurit, gjërat do të ecin edhe më mirë.

Virgjëresha-Pavarësisht se sa të bezdisshëm mund të jenë disa njerëz sot, mos i lejoni t’ju futen nën lëkurë. Fokusohuni në aktivitetin kreativ.

Peshorja-Sot do të pushtoheni nga një ndjenjë e fortë emocionale dhe mendimet tuaja do të qartësohen. Mos u bëni pesimist, por shikojeni këtë emocion si një ndryshime. Nëse mendoni negativisht, do i shtoni vetes më shumë probleme.

Akrepi-Keni të drejtë që nuk doni të përfshiheni në një situatë që prek disa të njohur, që nuk keni shumë kontakte dhe që nuk ju kanë ndihmuar kur keni patur nevojë. Jepni një justifikim dhe mos u shqetësoni më, vijoni të qetë ditën tuaj.

Shigjetari-Ju pret një ditë pozitive dhe e mbushur me energji. Mjaft e favorshme parashikohet sa i takon dashurisë. Lidhur me punën, do të jeni në pritje të një përgjigje e cila do të vonojë.

Bricjapi-Do të vini në shina marrëdhënien aktuale. Keni qenë të hutuar dhe të lodhur pasi kanë ndodhur shumë gjëra kohët e fundit. Sidoqoftë sot do të merrni garancitë që kishit nevojë.

Ujori-Yjet tregojnë se keni takuar personin perfekt: Dike që punon shumë, mendon thellë, është ambicioz dhe i vendosur. Nëse doni që marrëdhënia të ecë përpara duhet të kuptoni se në jetë nuk ka vetëm punë, por edhe momente të tjera.

Peshqit-Nuk do t’ju mungojë as mbështetja e yjeve e as dëshira juaj për të bërë gjithçka mundeni për të realizuar një projekt. Është një rival i juaji që mundohet t’ju nxjerrë pengesa. /tvklan.al