Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Euro Shqipëri

Mirlind Daku drejt Serisë A, Cagliari bën ofertë për sulmuesin e Shqipërisë

Mirlind Daku drejt Serisë A, Cagliari bën ofertë për sulmuesin e Shqipërisë

Mirlind Daku, mund të transferohet në Serinë A italiane. Sipas raportimeve nga Rusia, nga “Match TV”, Rubin Kazan, që zotëron kartonin e sulmuesit, ka marrë një ofertë nga Cagliari. Klubi italian është në kërkim të një sulmuesi në këtë merkato vere dhe drejtuesit kanë zgjedhur Dakun. 26-vjeçari pëlqehet shumë dhe duket si zgjedhja e duhur...

Korrik 9, 2024
Klubi italian tenton afrimin e Etrit Berishës

Klubi italian tenton afrimin e Etrit Berishës

Etrit Berisha, ka dalë lojtar i lirë në merkato dhe është në kërkim të një ekipi të ri. Portierit shqiptar i përfundoi kontrata tek Empoli dhe palët vendosën të mos rinovojnë. 35-vjeçari shumë shpejt pritet të vendosë të ardhmen e tij dhe interesimet nuk mungojnë. Në garë për shërbimet e portierit së fundmi është futur...

Korrik 8, 2024
Euro 2024 | Bulku: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren në Europian

Euro 2024 | Bulku: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren në Europian

Ervin Bulku, zëvendëstrajneri i Kombëtares shqiptare, deklaroi në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, se të gjithë duhet të jenë krenarë për përfaqësimin e Shqipërisë në Europian. Sipas tij, tashmë shqiptarët mund të mbështesin kuqezinjtë në kompeticione të mëdha, ndryshe nga e kaluara. “Ne duhet të jemi të gjithë krenarë, për atë që ka bërë skuadra...

Qershor 29, 2024
Euro 2024 | Broja zbulon raportet me Silvinjon dhe Rejën: Më bënte me nerva…

Euro 2024 | Broja zbulon raportet me Silvinjon dhe Rejën: Më bënte me nerva…

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, tregoi raportet e tij, me trajnerin aktual, Silvinjo, por edhe me ish-trajnerin Edoardo Reja. Në lidhje me Silvinjon, Broja deklaroi se ka një marrëdhënie shumë të mirë dhe gjatë kohës kur ishte i dëmtuar, kanë qenë gjithmonë në kontakt. “Me trajnerin Silvinjo gjithmonë kemi...

Qershor 28, 2024
Euro 2024 | Broja tregon lojtarët që kuptohet më mirë: Nuk flasim me gojë, por me sy

Euro 2024 | Broja tregon lojtarët që kuptohet më mirë: Nuk flasim me gojë, por me sy

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, i ftuar në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, zbuloi lojtarët më të cilët kuptohet më mirë në fushë. Broja foli gjithashtu edhe për dy rastet që kishte për shënim ndaj Spanjës. Për rastin e parë, sulmuesi deklaroi se u çudit si e priti portieri i Spanjës, të cilin e...

Qershor 28, 2024
Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Portieri i Kombëtares, Thomas Strakosha, për Tv Klan, deklaroi se Shqipëria meritonte të vazhdonte rrugëtimin në Europian. Sipas tij, kualifikimin kuqezinjtë e humbën në ndeshjen me Kroacinë. Në lidhje me ndeshjen ndaj Spanjës, Strakosha deklaroi se nga mbrapa dukej sikur ekipi nuk kishte besim. “Ky Europian më lë shije të këqija. Kemi merituar të kualifikoheshim....

Qershor 25, 2024
Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Mesfushori i Shqipërisë, Nedim Bajrami, foli për Tv Klan, pas ndeshjes, ku Kombëtarja kuqezi u mposht minimalisht nga Spanja dhe u eliminua nga Europiani. Bajrami deklaroi se Europiani, ishte një eksperiencë e madhe për të gjithë, ndërsa falënderoi të gjithë tifozët për mbështetjen. I pyetur për humbjen me Spanjën, futbollisti u shpreh se ekipi bëri...

Qershor 25, 2024
Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo, foli për Tv Klan, pas ndeshjes me Spanjën, ku kuqezinjtë u mposhtën minimalisht dhe u eliminuan nga Europiani. Tekniku kuqezi deklaroi se nuk është i kënaqur me rezultatin, por Kombëtarja shqiptare largohet me kokën lart nga Euro 2024, për paraqitjet e treguara nga lojtarët. Sipas tij, shumë lojtarë ishin të rinj...

Qershor 24, 2024
Euro 2024 | Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në Europian, Spanja fiton me rezultatin 0-1

Euro 2024 | Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në Europian, Spanja fiton me rezultatin 0-1

Shqipëria u mposht minimalisht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian. Vendosi një gol i shënuar nga Ferran Torres në minutën e 13-të. Pjesa e parë foli më shumë për spanjollët, ndërsa në të dytën, Shqipëria iu afrua golit të barazimit,...

Qershor 24, 2024
Euro 2024 | Parashikimi i Igli Tares: Shqipëria fiton 2-1 ndaj Spanjës

Euro 2024 | Parashikimi i Igli Tares: Shqipëria fiton 2-1 ndaj Spanjës

Igli Tare, beson të fitorja e Shqipërisë ndaj Spanjës. Në një intervistë për Tv Klan, ish-sulmuesi parashikoi një triumf të kuqezinjve me rezultatin 2-1. Sipas tij, Shqipëria ka lojtarë që duan të luajnë si të barabartë edhe me ekipet e mëdha. Tare theksoi se Kombëtarja shqiptare duhet të synojë thellësinë ndaj iberikëve. “A ka kthim...

Qershor 24, 2024