Bardhi, i cili përballet me kushëririn e tij, Altinin në “Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” nëTv Klan nis të shpjegojë anën e vet të  historisë. Ai thotë se është kontaktuar nga dy persona për një apartament që nuk e ka gëzuar, por kushëriri e ndërpret duke i thënë se ky nuk është problemi i tij. Situata mes tyre nxehet së tepërmi dhe dy kushërinjtë thuajse përplasen fizikisht, por ndërhyjnë asistentët për t’i ndaluar.

Bardhi: Unë me këta zotërinjtë, në 2012-ën më kanë marrë në telefon dhe më kanë prenotuar  një apartament, një apartament të cilin në momentin kur unë, bashkëshortja dhe fëmijët e mi do ta gëzonim, ka ndodhur diçka shumë e trishtë. Vij nga Greqia dhe…

Altin: Ore nuk më interesojnë ato, më kthe përgjigje mua! Shko në gjykatë e prokurori!

Bardhi: Do një sqarim apo çfarë do?

Altin: Dua lekët e mia!

Bardhi: Më ke prurë për sqarim?

Altin: Sqarimin ndaje me prokurorin, jo me mua!

Bardhi: Çfarë kërkon ti nga unë? Do sqarim? Do një sqarim ti se nga ajo e kam sjellë këtë këtu unë?

Altin: Jo! dua paratë e mia! Unë dua lekët e mia o zotëri!

Bardhi: Kam 500 halle, kam!

Altin: Hallet e tua t’i mbaj unë në kurriz!/tvklan.al