#EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. #enicobani #shiheminegjyq #tvklan #zhaneta#roland#shtepi#Fier#shitje#Tirane#tradheti#pashaporte

“Burri 70 vjeç ikën e bredh”, gruaja dyshon për tradhtinë: Të kam dëgjuar në telefon e mesazhe

Zhaneta dhe Rolandi, çifti që ka ardhur në “Shihemi në Gjyq” ka 45 vite martesë. Ka qenë Zhaneta ajo që ka kërkuar një përballje në rubrikën e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan pasi thotë se bashkëshorti mban mjetet e saj të identifikimit ndërsa vetë nuk gjendet në shtëpi.

Rolandi thotë se këtë e ka për shkak të punës si shofer kamioni, ndërsa sa për dokumentet thotë se do ia japë vetëm nëse ata divorcohen. Shqetësimi kryesor i Zhanetës janë disa dyshime për shkak të lëvizjeve të tij sepse mendon që Rolandi ka një marrëdhënie jashtëmartesore.


Zhaneta: Bënte Greqinë, Greqi-Turqi dhe unë rrija me kalamajtë në shtëpi. Edhe tani ashtu vetëm po rri.

Roland: Kam punuar tërë kohën dhe ajo ka ndenjur në shtëpi. Sot vjen e më sjell mua këtu.

Ardit Gjebrea: Dikush për fëmijët duhet të kujdeset. Keni fëmijë ju?

Zhaneta: Kam dy fëmijë.

Ardit Gjebrea: Dikush duhet të kujdesej për fëmijët.

Zhaneta: Jemi bërë edhe gjyshër dhe dëgjojnë fëmijët këto bukuritë tona, është turp.

Roland: Kjo nuk është në terezi fare.

Ardit Gjebrea: Pse?

Roland: Se më kërkon hesap ku shkon, ku vete?

Zhaneta: Po ikën ore, vjen vonë, ku vete? Pse s’më tregon?

Roland: Unë kam shokë, kam miq, do dal.

Zhaneta: Ke shokë! Mos ke shoqe pa shokë…

Roland: Do shikoj një sport, të pi një kafe. Nuk do rri gjithmonë pas kësaj!

Zhaneta: Pas meje do rrish, ku do rrish? Burri 70 vjeç, ikën më bredh!

Ardit Gjebrea: Në fakt, kur ikën bashkëshorti dhe bashkëshortja nuk e merr për një kohë të gjatë në telefon, ka nga ata burra që thonë sa mirë, ka nga ata burra që thonë po pse s’më merr, nuk e mori malli për mua?

Roland: Jo, Ardit, kjo ka diçka tjetër se nuk ka mundësi!

Zhaneta: Çfarë diçkaje?  Ma thuaj çfarë diçkaje kam, asnjë gjë s’kam! Ti je nga ata që rri i ikur nga shtëpia.

Roland: Ne kemi 45 vjet, 50 vjet martuar me njëri-tjetrin. U kujtua sot kjo të bëhet xheloze!

Ardit Gjebrea: Po të do akoma, të do.

Zhaneta: Ka një femër në Durrës.

Roland: Po çfarë femre, janë përralla me mbret që tregon ajo!

Zhaneta: Po jo ore, të kam dëgjuar në telefon dhe në mesazhet e saj.

Roland: Unë telefonin e lë mbi tavolinë.

Eni Çobani: Po s’keni edhe moshë për këtë gjë, zoti Roland, më vjen keq tani.

Roland: Zonja Eni, të të bëj një pyetje: Me çfarë e mat moshën time ti?

“Kjo po më shkurton jetën”, burri shpjegon mungesën në shtëpi: Gruaja ka 4 vjet që më ka kthyer kurrizin

Martesa 45-vjeçare e Zhanetës dhe Rolandit, çiftit që ka ardhur në “Shihemi në Gjyq” është në një krizë. Sapo hyri në studion e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan, Zhaneta i bëri të qarta dyshimet e saj për tradhti nga ana e bashkëshortit.

Ajo thotë se ai nuk është i pranishëm në shtëpi dhe kjo e shtyn të mendojë se ka dikë tjetër. Rolandi shprehet se nuk ka qëndruar për shkak të punës ndërsa tani është lodhur nga përplasjet e vazhdueshme mes tyre.


Roland: Kjo po më shkurton jetën ore vëlla!

Zhaneta: Jo more jo, ty po të zgjatet jeta!

Eni Çobani: Pse po ta shkurton jetën? Se më vjen keq për gjuhën që përdorni.

Roland: Si s’ma shkurton?

Eni Çobani: A të ka shërbyer?

Roland: Jam sëmurur nga ajo, jam me tension, jam bërë me prostatë.

Zhaneta: Unë s’të kam bërë, të ka bërë koka jote. Koka jote që nuk dëgjon!

Rolandi e mohon ekzistencën e një personi të tretë mes çiftit, por indiferencën ndaj bashkëshortes dhe mungesën e shpeshtë në shtëpi e shpjegon si mungesë të plotësimit të nevojave intime.

Roland: Jam indiferent se kemi 4 vjet që ajo më ka kthyer kurrizin. Tani unë c’do bëj? Unë jam burrë, kam nevojë.

Zhaneta: Je burrë, ke nevojë, rri si është për të ndenjur.

Eni Çobani: Nevojat ku i kryeni normalisht? Se prandaj thotë zonja, ju si duket keni gjetur një zgjidhje tjetër, duhet t’ia pranoni zonjës këtë se sapo e pranuat vetë tani. Keni 4 vjet që me zonjën s’keni marrëdhënie, gabim në fakt sepse këto janë edhe gabime që ndodhin brenda çiftit. Normalisht Zhaneta, ju është më mirë të komunikoni sesa t’i ktheni kurrizin burrit.

Roland: Zonja Eni, ka ardhur nga ajo kjo gjë, kjo ftohje sepse ka mendësi të tjera, më akuzon për gjëra që nuk qëndrojnë.

Dyshimet e Zhanetës për tradhtinë: Vjen nga Durrësi, lahet e shpëlahet dhe kërkon për të ngrënë

Zhaneta është e bindur se largimet e shpeshta të bashkëshortit të saj, Rolandit në Durrës, kanë pas një marrëdhënie tjetër. Ajo tha gjatë “Shihemi në Gjyq” se Rolandi zhduket për dy javë, por në këto largime kthehet në shtëpi për nevojat personale e më pas vazhdon sërish itinerarin e tij.

Deri në këtë pikë të rubrikës të së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan Rolandi ka thënë vazhdimisht se tradhtia nuk ekziston në këtë martesë 45-vjeçare. Ai përpiqet ta përforcojë këtë me një deklaratë të pahijshme kundrejt Zhanetës.


Zhaneta: Mirë që di makinën edhe Durrës. Vjen, lahet, shpëlahet dhe ikën në Durrës dy javë.

Eni Çobani: S’lahet dot në Durrës ky, duhet të lahet në shtëpi? Po pse s’lahesh në Durrës ti?

Zhaneta: Po! Më thotë mua edhe çfarë do më bësh për të ngrënë se e merr uria, po.

Eni Çobani: Të bësh ca punë të merr uria.

Zhaneta: Duhet të mbaj burrin mirë.

Roland: Nuk e di, ndoshta mund të ketë nevojë për një psikiatër a një…

Zhaneta: Jo, jo, jam shumë në rregull.

Eni Çobani: Mos e ço deri në këto pika! Kujdes!

Zhaneta: Se s’të pëlqen ty!

Eni Çobani: Jo, jo e di për çfarë ka nevojë ajo? Ajo ka nevojë për ndershmëri dhe për burrë. Ajo ka nevojë për burrë o zotëri! Bëhu burrë atje t’i dalësh burrë bashkëshortes tënde!

Zhaneta: Tani iku mbaroi! Kam kalamajtë, për çfarë të dua ty unë?

/tvklan.al