Tottenham

 • Liverpool fiton Champions League

  Liverpool është shpallur kampion i Europës. Skuadra e Jurgen Klopp nuk bëri hapin e gabuar të një viti më parë, duke triumfuar në finalen e Champions League, 2 – 0 në derbin anglez me Tottenham. Ndeshja e zhvilluar të shtunën në Madrid nisi me gol që në fillim të...
 • Manchester City hakmerret ndaj Tottenham

  Manchester City bën një hakmarrje të vogël ndaj Tottenham. Në ndeshjen e luajtur në Premier League, skuadra e Guardiolas fitoi minimalisht me golin e Foden në minutën e 5. Manchester City u skualifikua pak ditë më parë nga Champions League pikërisht nga Tottenham. Me humbjen e sotme, skuadra londineze...
 • Inagurohet stadiumi i Tottenham

  Tottenham inaguroi me fitore stadiumin e ri. Skuadra londineze mundi 2 – 0 Crystal Palace në ndeshjen e kampionatit, duke e bërë më të bukur ditën e parë të arenës që mund të presë më shumë se 62 mijë spektatorë nga 36 mijë që mbante i vjetri. 1 miliard...
 • Tottenham, 35 mln Paund për Strakoshën

  Tomas Strakosha mund të zërë vendin e kampionit të botës Hugo Lloris tek klubi i Premier League, Tottenham. Është e përditshmja ‘The Sun’ që ka publikuar lajmin se skuadra angleze është gati të bëjë ofertën për portierin e Lazios dhe të Kombëtares Shqiptare. 35 milionë Paund kanë gati londinezët...
 • VAR dështon në Angli

  VAR është sistemi që u ngrit për të vënë drejtësi por ndodh që edhe dështon. Një ndeshje e rëndësishme ishte ajo mes Tottenham dhe Chelsea për Kupën e Ligës në Angli, fatin e së cilës e përcaktoi video-arbitri. Harry Kane fitoi një 11-metërsh që vendosi fitoren për Tottenham. Për...
 • Tottenham pret shtëpinë e re

  Tottenham pret që vitin e ardhshëm të luajë në stadiumin e ri. Kur duhet të mbyllen edhe punimet e fundit tifozët kanë nisur ta shikojnë këto ditë. Arena e re e ekipit londinez do të mbajë më shumë se 62 mijë spekatorë dhe për të janë shpenzuar 850 milionë...
 • Dy të arrestuar për vrasjen e shqiptarit në Londër

  Dy persona janë arrestuar nga autoritetet britanike, si autorë të dyshuar të vrasjes së një 35-vjeçari shqiptar në Tottenham të Londrës. Edmond Jonuzi, i njohur edhe me emrin Edmond Preci mbeti i vrarë mbrëmjen e 9 Qershorit pranë stacionit të metrosë Turnpike Lane të kryeqytetit britanik. Ai ishte goditur...
 • VAR shkakton kaos në Fa Cup

  Sistemi VAR që po eksperimentohet në FA Cup ka krijuar kaos dhe paqartësi në ndeshjen mes Tottenham dhe Rochdale, skuadër e kategorisë së tretë. Arbitri i takimit iu drejtua Vdeo Asistenitit për ndihmë në disa raste. Që në fillim të takimit ai anuloi një gol i komentuar si i...
 • Real barazon me Tottenham, City mposht Napolin

  Në ndeshjet e një nate më parë të Champiojs League sfida më interesante, ajo mes Real Madrid  dhe Tottenham përfundoi në barazim 1-1. U vendos gjithçka në pjesën e parë të takimit. Fillimisht shënoi autogol Varane e më pas barazoi me 11-metërsh Ronaldo. Pjesa e dytë u shërbeu skuadrave...
 • Stadiumi me 2 fusha i Tottenham

  Tottenham po ndërton stadiumin e ri që pritet të hapet vitin e ardhshëm. Në këtë arenë 61 mijë vendëshe nuk do të luhen vetëm ndeshje futbolli të klubit londinez, por edhe të futbollit amerikan. Një mënyrë për të shfrytëzuar maksimalisht stadiumin që do të kushtojnë më shumë se 800...
 • Klubet më të vlefshëm në Europë

  Klubet e njohur europianë të futbollit vlejnë thuajse 30 miliardë euro për vitin 2016. Një studim i shoqërisë së specializuar Kpmg i bazuar në bilance tregon se rritja e vlerës së klubeve nga 1 vit më parë është me 14%. Ky studim vlerësoi 32 klube të kontinentit duke renditur...
 • Chelsea në finalen e kupës

  Chelsea ka siguruar finalen e FA Cup duke mundur në derbi Tottenhamin. 4-2 fitoi skuadra e Contes përballë skuadrës që po e ndjek nga afër edhe në Premier League. Filluan me dy gola Eden Hazard dhe Matic janë shënuesit për blutë e Londrës që këtë sezon duan të marrin...
 • Abuzime seksuale me lojtarë të mitur në Angli

  Arsenal, Chelsea, Crystal Palace, Tottenham e West Ham janë klubet e Premier League të përfshira në skandalin e abuzimeve seksuale me të miturit. Të dhënat janë nga policia londineze që ka marrë 225 denoncime nga 77 klube të ndryshëm ku pjesa më e madhe e tyre janë amatoriale. Numri...
 • Chelsea kthehet te fitorja

  Premier League bëhet gjithmonë e më interesante. Chelsea është kthyer përsëri te fitorja në kampionat, pas disfatës në derbin me Tottenham. Blutë e Londrës mundën Leicester me rezultatin 3 – 0. Pa Diego Costa në fushë, i lënë jashtë nga Antonio Conte për shkak të një debati mes tyre,...
 • Tottenham fiton dhe ngjitet i dyti

  Premier League bëhet gjithmonë e më interesante. Tottenham me fitoren 4 – 0, që arriti me West Bromwich, është ngjitur përkohësisht në vendin e dytë në renditje në kuotën e 45 pikëve. Harry Kane u veçua nga të tjetër pasi shënoi 3 gola. Pas Tottenham renditet Arsenal me 1...
 • Chelsea ndalet nga Tottenham

  Chelsea ndalet pas 13 fitoresh radhazi. Skuadra e Antonio Conte humbi derbin me Tottenham me rezultatin 2 – 0. Dy gola të Dele Alli vendosën fatin e përballjes më tërheqëse të javës së 20 të Premier League. “Pas kësaj fitoreje mund të flasësh gjatë, por e rëndësishme është se...
 • Leicester shtyn festën e titullit

  Leicester humbi mundësinë e parë për të siguruar titullin kampion në Premier League, 3 javë para fundit. Skuadra surprizë e këtij sezoni, barazoi 1 – 1 në fushën Manchester United, duke shtyrë festën. Golat u shënuan të dy në pjesën e parë dhe pavarësisht rasteve të tjera, nuk pati...
Emisione