Massimiliano Allegri nuk është më trajner i Juventus. Tekniku është shkarkuar nga detyra.

Skuadra italiane nuk ka bërë një njoftim zyrtar, por mediat italiane raportojnë se informacioni rrodhi pas takimit mes trajnerit dhe drejtuesve të ekipit.

Shkarkimi ka efekt të menjëhershëm. Dilema është se kujt do t’i besohet drejtimi i ekipit.

/tvklan.al