Medon Berisha, kapiteni i 21-vjeçarëve, ishte surpriza në listën e trajnerit Sylvinho për futbollistët në Euro 2024.

Zv/trajneri i Kombëtares, ish-futbollisti Hamdi Salihi, i ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, tha se Mendon Berisha ndiqej nga Sylvinho prej 1 viti.

Po kështu, një tjetër emër i ri është Simoni në portë.

“Medon Berishën kemi 1 vit që e ndjekim. Luan me Leçen dhe ndeshjet e fundit ka marrë minuta të plota. Është munduar trajneri që Shqipëria të ketë disa lojtarë të rinj. Simoni është një portier jashtëzakonisht i mirë, me parametra shumë të mirë për moshën që ka. Shqipëria dhe në të ardhmen, se do mbarojë Europiani, do fillojmë prapë. Pika më e dobët, ndoshta ajo që i ruhem unë gjithmonë janë ditët pas një rezultati të mirë”, tha Hamdi Salihi.

/tvklan.al