Duket se Cody Gakpo është bërë zoti “Besueshmëri” për përfaqësuesen e tij po aq sa dhe për klubin e Liverpool.

Sulmuesi 25-vjeçar shënoi golin e barazimit në pjesën e parë për Holandën në ndeshjen hapëse të Euro 2024 me Poloninë të dielën.

Por goli i dhjetë i Gakpo për tulipanët është arritje mbresëlënëse për golat e shënuar për Holandën në ndjeshet e rëndësishme në grupeve për sa i përket turneve të mëdhenj.

25-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës për skuadrën e Ronald Koeman në fillimin e kampionatit Botëror dy vite më parë dhe tani ka shtuar dhe europianin në listën e tij.