Dashi

Sot Hëna e Plotë do t’ju mbushë me energji të jashtëzakonshme, duke e bërë më të fortë se kurrë dëshirën tuaj për t’u dëgjuar dhe njohur. Do të tërhiqeni në mënyrë të papërmbajtshme nga pushteti dhe kontrolli, dhe do të jetë e natyrshme të drejtoni dhe t’i bëni të tjerët t’ju ndjekin pa hezitim. Kjo mund t’ju bëjë të arrini rezultate të dukshme, veçanërisht në vendin e punës, ku vendosmëria dhe aftësia juaj për të marrë vendime të shpejta do t’ju nxjerrë në pah.

Demi

Do të jeni të prirur të zhyteni në marrëdhënie të thella dhe të kërkoni kënaqësi në gjëra të vogla të përditshme. Nevoja juaj për stabilitet dhe siguri do të ndihet, duke ju shtyrë të forconi lidhjet me njerëzit që ju interesojnë. Përdoreni këtë periudhë për të shprehur ndjenjat dhe për të ndarë emocionet tuaja, pasi mbështetja e yjeve do t’ju bëjë simpatik dhe bindës.

Binjakët

Do ta gjeni veten duke rishikuar mënyrën tuaj të komunikimit dhe të shprehjes. Kjo do të jetë një kohë vendimtare për të hapur veten për të kuptuar efektet e fjalëve tuaja tek të tjerët. Mund t’ju duhet të përmirësoni aftësitë tuaja të komunikimit, të jeni më empatikë dhe të dëgjoni me kujdes ata që ju rrethojnë. Kjo periudhë do të jetë ideale për të reflektuar se si fjalët tuaja ndikojnë në marrëdhëniet dhe si mund ta bëni komunikimin tuaj më efektiv dhe konstruktiv.

Gaforrja

Hëna e Plotë do të përforcojë emocionet dhe tensionet tuaja, dhe me Marsin ende në një pozicion të pafavorshëm, mund të ndiheni të pushtuar nga frika dhe ankthet. Do të jetë një sfidë për t’i mbajtur këto emocione në një mënyrë të pjekur dhe konstruktive, por është e rëndësishme t’i përballoni ato në vend që t’i shmangni ato. Kjo mund të jetë një kohë e rritjes së madhe personale nëse mund ta ktheni frikën tuaj në motivim. Gjeni rehati në marrëdhëniet intime dhe aktivitetet që ju relaksojnë dhe kërkoni mbështetje nga ata që ju duan.

Luani

Për ju, një shenjë zjarri që po rikthen besimin në vetvete, kjo Hënë e Plotë mund të jetë një përshpejtues. Megjithatë, si në të gjitha momentet intensive, është e rëndësishme të ruani kontrollin. Energjia e Hënës së Plotë do t’ju japë një shtysë shtesë, por do të duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur teprimet. Përdoreni këtë energji për t’u fokusuar në qëllimet tuaja dhe për të marrë vendime të rëndësishme, por mos lejoni që nxitja e momentit t’ju bëjë të devijoni nga rruga juaj. Qëndroni të përqendruar, duke përdorur besimin tuaj të ripërtërirë për të arritur lartësi të reja pa e humbur nga sytë stabilitetin tuaj.

Virgjëresha

Kundërshtimi mes Diellit dhe Hënës do t’ju bëjë të ndjeni efektin e një faze pasigurie, duke ju bërë që t’i bëni vetes pyetje të thella për jetën tuaj në marrëdhënie. Do të jetë një periudhë introspeksioni dhe reflektimi, në të cilën do t’ju duhet të përballeni me dyshimet dhe frikën tuaj. Mundohuni ta shihni këtë kohë si një mundësi për t’u rritur dhe kuptuar më mirë veten dhe nevojat tuaja. Gjeni guximin për të përballuar vështirësitë me qetësi dhe vendosmëri.

Peshorja

Edhe pse Marsi vazhdon të jetë në opozitë, Hëna e Plotë shënon fillimin e një faze të re drejt rikthimit të stabilitetit emocional dhe vetëbesimit. Edhe nëse planetët nuk kanë qenë të favorshëm kohët e fundit, aftësia juaj e lindur për diplomaci dhe delikatesa e të shprehurit do t’ju ndihmojë të kaloni këtë periudhë. Përdorni energjinë e Hënës së Plotë për të forcuar vetëvlerësimin tuaj dhe për të gjetur zgjidhje kreative për problemet që ju dalin. Qëndroni të qetë dhe mbani mend se forca juaj e brendshme do t’ju lejojë të kapërceni çdo vështirësi.

Akrepi

Kjo Hënë e Plotë përfaqëson kulmin e një periudhe në të cilën jeni ndjerë të sfiduar në çdo aspekt të jetës dhe karakterit tuaj. Mund të jetë një moment i madh ndërgjegjësimi, në të cilin më në fund do të kuptoni më mirë veten dhe motivimet tuaja. Përqafoni këtë fazë të introspeksionit dhe përdorni njohuritë tuaja të reja për të përmirësuar veten dhe marrëdhëniet tuaja. Do të jetë një periudhë transformimi dhe rritjeje, në të cilën mund të çliroheni nga modelet e vjetra dhe të përqafoni perspektiva të reja. Mirësevini me mirënjohje mësimet që keni mësuar dhe përdorni këtë energji për të ndërtuar një të ardhme më të mirë.

Shigjetari

Ju jeni protagonisti i madh i kësaj Hëne të Plotë të 23 majit. Falë Marsit në favorin tuaj dhe Saturnit, i cili ka ngritur çështje prej disa kohësh, është koha e duhur për të vendosur se në cilën anë dëshironi të jeni dhe të vini në praktikë ndryshimin tuaj. Energjia e Hënës së Plotë do t’ju japë shtytjen që ju nevojitet për të marrë vendime të rëndësishme dhe për të përballuar sfidat me guxim dhe vendosmëri. Përdoreni këtë moment për të qartësuar qëllimet tuaja dhe për të filluar projekte të reja.

Bricjapi

Planetët e shenjës së Demit ju kanë zbutur, duke ringjallur emocionet që kanë qenë të fjetura prej shumë kohësh. Sidoqoftë, Marsi dhe Hëna e Plotë mund ta bëjnë të vështirë qëndrimin e qetë, sidomos kur ndiheni sikur jeni prapa në ndonjë detyrë. Do të jetë e rëndësishme të gjeni një ekuilibër midis emocioneve të zgjuara dhe nevojës për të mbajtur fokusin në qëllimet tuaja. Gjeni kohë për veten tuaj, për të reflektuar dhe relaksuar dhe përpiquni të mos mbingarkoheni nga presionet e jashtme. Vendosmëria dhe aftësia juaj për të planifikuar do t’ju ndihmojnë ta kaloni këtë kohë me sukses.

Ujori

Me këtë Hënë të Plotë ndiheni të sintonizuar dhe dita është perfekte për të filluar të mbyllni një periudhë pasigurie dhe ndjenjën e pamjaftueshmërisë. Do të jetë koha ideale për të rifituar besimin tuaj dhe për të përqafuar me entuziazëm mundësi të reja. Përdorni energjinë e Hënës së Plotë për të reflektuar mbi qëllimet tuaja dhe për të planifikuar të ardhmen me optimizëm. Origjinaliteti juaj natyror dhe aftësia për t’i parë gjërat nga një këndvështrim tjetër do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhje kreative për problemet dhe të kapërceni vështirësitë me lehtësi.

Peshqit

Shigjetari dhe Binjakët janë dy shenja të zodiakut me të cilat nuk keni gjithmonë një marrëdhënie të mirë. Kjo Hënë e Plotë mund t’ju bëjë të ndiheni të sfiduar, duke përforcuar ndjenjën e nevojës për të gjetur shpejt zgjidhje për ato që nuk keni zgjidhur ende. Do të jetë një kohë sfidash, por edhe rritjeje të madhe personale. Gjeni mbështetje nga njerëzit që ju interesojnë dhe mos kini frikë të kërkoni ndihmë nëse keni nevojë. Mos harroni se çdo sfidë është një mundësi për t’u rritur dhe përmirësuar veten./tvklan.al