Dashi-Prania e Jupiterit dhe Uranit në shenjën tuaj ju bën më të guximshëm dhe impulsivë në marrëdhënien e dashurisë. Mund të bëni zgjedhje të rrezikshme ose të papritura, por edhe të përjetoni emocione të forta. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë që ju bën përshtypje me karizmën dhe origjinalitetin e tyre. Nëse jeni çift, mund të përjetoni ndryshime pozitive në marrëdhënien tuaj ose momente të bashkëpunimit të madh.

Demi-Pozicioni i trupave qiellorë ju premton një ditë shumë pozitive. Afërdita ju favorizon në lidhjet e dobishme duke i shtyrë shumë prej jush të përmbushin dhe të realizojnë ambiciet e reja në çdo fushë. Neptuni do të vijojë t’ju dërgojë sinjale të rëndësishme për të hapur zemrën.

Binjakët-Sot është dita kur ju do të vendosni ekuilibër për një çështje që keni dhe do të respektoni edhe palën tjetër. Mundohuni të keni një këndvështrim pozitiv të situatës.

Gaforrja-Ata që janë çift do të përjetojnë emocione të forta gjatë ditës së sotme. Do të kaloni ditë të mrekullueshme nën shoqërinë e njëri-tjetrit. Sa i përket të ardhurave, mundohuni të vendosni rregull për të shmangur problemet.

Luani-Nëse një mik apo i afërt thotë diçka që e dini se do të jetë e sikletshme, atëherë ndryshoni temë. Do të shihni se më vonë do t’ju falenderojnë, pasi do t’i keni kursyer situata të panevojshme e do t’i keni bërë nder.

Virgjëresha-Bëni një hap përpara dhe përqendrohuni në detyrat që i keni vënë vetes. Është e rëndësishme veçanërisht për suksesin dhe kënaqësinë tuaj. Sot do të merrni lajmë shumë të mira dhe e gjitha përpjekja dhe sakrifica juaj do të shpërblehet.

Peshorja-Jeni gjithnjë në kërkim për të ruajtur ekuilibrin, kryesisht për të mos mërzitur të tjerët. Kjo mund të jetë duke shkaktuar të kundërtën brenda jush, ndaj ndoshta ka ardhur koha të mbani anë dhe të mendoni më parë për veten.

Akrepi-Çështje që keni kohë që i bluani nga brenda kanë tendencën të dalin në pah sot. Mos u surprizoni nëse do të përfshiheni në debate, është pasojë e veprimeve tuaja. Të mbajturit inatin brenda, sjellja kritike, bashkuar me kokëfortësinë që ju karakterizon do të bëjnë që të përplaseni me të tjerët. Mos i merrni gjërat kaq seriozisht dhe bluani më pak nga brenda, jeta do të duket më e bukur.

Shigjetari-Vendosja e planetëve sot tregon disa ulje-ngritje. Dielli në Binjak sjell disa pengesa të vogla të natyrës praktike, kryesisht në nivel familjar. Duhet të tregoheni më të afërt me fëmijët apo me prindërit tuaj. Me rëndësi është përmirësimi i komunikimit.

Bricjapi-Dashamirësia e yjeve do t’ju ndjekë sot gjatë gjithë ditës dhe do të jeni të privilegjuarit e tyre. Nuk përjashtohet një takim mjaft i këndshëm.

Ujori-Plot ngjyra dhe emocione do të jetë dita juaj për ata që janë në një lidhje. Planet tuaja do të fillojnë të realizohen pak e nga pak. Bëni kujdes me financat. Mos shpenzoni më shumë seç duhet, në të kundërt do të përballeni me probleme.

Peshqit-Kjo nuk është dita e duhur për të marrë përsipër rreziqe. Një moment që do të luani me fatin njëherë, rrezikoni ta gjeni veten duke bërë të njëjtën gjë sërish në mënyrë të përsëritur./tvklan.al