Parisi po përgatitet për Javën e Modës Haute Couture, por Vogue vendosi të sillte pasarelën e saj në Place Vendôme.

Edicioni i tretë i Vogue World ishte një homazh për modën franceze dhe atletikën. Veshjet ishin të krijuara nga stilistë francezë dhe të gjitha u prezantuan në Qytetin e Dritave.

Kjo ngjarje ndryshon kornizat e zakonshme pasi koleksionet ekspozohen në rrugë dhe janë në lëvizje pasi janë yjet ata që shërbejnë si ‘vitrinë’ për  këto copëza arti.

Emrat e të famshmëve nuk munguan dhe lista ishte e gjatë: Bad Bunny, Kendall Jenner, Gigi Hadid, Sabrina Carpenter, FKA Twigs, Colman Domingo, Jodie Turner-Smith, Jeremy Pope, Amaarae, Aya Nakamura, Katy Perry, Maluma, Teyana Taylor, Joe Burrow, Yusra Mardini, Audrey Tcheuméo, Venus dhe Serena Williams.

Bad Bunny

Kendall Jenner

Gigi Hadid

Aya Nakamura

Katy Perry

Jeremy Pope

Serena Williams

Cara Delevingne

Rauw Alejandro

Eva Longoria

Mona Patel

Ashley Park

Normani

Becky G

Emma Chamberlain

Pharrell Williams

Ciara

Maluma

Anitta

/tvklan.al