Zhani Ciko ka folur për historinë e dashurisë me pianisten Rudina Ciko. Ai ka rrëfyer në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në ekranin e Tv Klan, njohjen e tyre në Liceun Artistik.

Asja: Po nusen e dashurove sa e pe?

Zhani: Ka qenë njohje artistike, unë isha pedagog dhe Rudina nxënëse e pianos. Pas shumë vitesh kuptuam se kishim një lidhje të fortë. Ishte e thjeshtë dhe shumë punëtore.

/tvklan.al