Këto janë bukuroshet italiane që mbështesin Kombëtaren Italiane në Kampionatin Europian.

Që nga Alessia Elefante, partnerja e portierit Donnarumma, tek Paola di Benedetto, Chiara Nasti si dhe të dashurat e futbollistëve italianë.

Italia debuton sonte në Euro 2024 kundër Shqipërisë, një sfidë plot emicione.

/tvklan.al