Lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 26 Qershor 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Headlines 26 Qershor 2024

Qeveria miraton rritjen e pagave për administratën. Hyn në fuqi në 1 korrik, përfitojnë 135 mijë punonjës

Vala e turistëve shton kërkesën për konsum. Rritet importi i naftës, kafes dhe cigareve

Vritet një shqiptar në burgun e Koridhalosit në Greqi. Plagoset një tjetër pas një sherri masiv

OBSH: Shqiptarët duan më shumë birrën se rakinë. Konsumimi i alkoolit, më i lartë tek meshkujt

Ish -kryeministri Holandez Mark Rutte emërohet shef i ri i Nato-s. Merr vendin e Stoltenberg

Sonte ndeshjet e fundit në grupet e Euro 2024. Shtatë skuadra në luftë për kualifikimin

/tvklan.al