Skocia do të ndeshet me Hungarinë në MHPArena të Shtutgartit. Skocezët renditen në vendin e tretë me 1 pikë ndërsa hungarezët në vendin e fundit pa pikë. Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren për të marrë vendin e tretë, i cili mund t’i kualifikojnë në 1/16.

Pritet një ndeshje e hapur dhe shumë e luftuar mes dy ekipeve, në këtë ndeshje të fundit për fazën e grupeve.