Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare Elseid Hysaj ka shprehur pakënaqësi me arbitrimin ndaj Shqipërisë në Euro 2024.

I ftuar në emisionin Kampionët nga Marina Vjollca në Tv Klan, Hysaj tha se arbitrat nuk janë treguar të drejtë me Shqipërinë.

“Abritrimi që kanë bërë me ne nuk ka qenë hiç i drejtë. Më vjen keq, e kemi emrin Shqipëri dhe abritrat e marrin shumë lehtë me ne. Kjo nuk na ndihmon në fushë, sepse mendojnë që jemi Shqipëria dhe nuk do japim”, u shpreh ai.

Në fazën e grupeve në Euro 2024, Shqipëria u skalifikua pasi humbi 2 me 1 me Italinë, barazoi 2 me 2 me Kroacinë dhe u mund 1 me 0 nga Spanja.

/tvklan.al