Në një ndeshje të vështirë dhe të lodhshme Bayern Munich fitoi në shtëpi ndaj Koln me shifrat 2-0. Të dy golat e bavarezëve erdhën në pjesën e dytë. Ihte minuta e 65 kur Guerreiro gjeti rrugën e rrjetës.

Bayern nuk e pati aspak të lehtë teksa iu desh shumë për të shënuar edhe të dytin. Thomas Muller realizoi në minutën e 93-të. Me këtë fitore, Bayern Munich renditet në vendin e dytë me 63 pikë.

Tv Klan