Real Madridi zyrtarizoi afrimin e Kilian Mbappe mbrëmjen e së hënës. Sulmuesi francez ka një kontratë 5-vjeçare dhe do të marrë rreth 57 milion euro në sezon, plus 100 milion në total në formë bonusi sipas mediave.

Me këtë shumë Mbappe kthehet futbollisti i dytë më i paguar në La Liga, pas Lionel Messit. Pritet që prezantimi me tifozët të bëhet pas disa ditësh.

Tv Klan