Gjeorgjia është në europianin e saj të parë dhe do të kërkojë të fitojë sot pikët e para ndaj Çekisë.

“Kryqtarët” e Gjeorgjisë tashmë kanë shansin e radhës, për arritjen e madhe në një turne madhor futbollistik, teksa në orën 15:00 do të ndeshen në “Volksparkstadion”, të Hamburgut, me Çekinë, në sfidën e tyre të dytë, në Grupin E.

Gjeorgjia: Mamardashvili, Kverkvelia, Kashia, Dvali, Kakabadze,Tsitaishvili, Kochorashvili ,Kvicha Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitashvili

Republika Çeke: Stanek, Krejci, Hranac, Holes, Coufal, Jurasek, Cerny, Soucek , Provod, Schick dhe Hlozek.