Në grupin më të diskutueshëm në Euro 2024, Sllovakia e vendit të tretë do të përballet të mërkurën me Rumaninë kryesuese në Grupin E në Deutsche Bank Park në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të secilës palë dhe fituesi mund të kualifikohet në raundet e eliminimit në vendin e parë. .

Të katër skuadrat në grup kanë tre pikë pas dy ndeshjeve hapëse në grup, megjithëse Sllovakia dhe Rumania humbën herën e fundit kundër Ukrainës dhe Belgjikës përkatësisht.

Fomacionet:

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Schranz, Strelec, Haraslin

Rumania: Nita, Bancu, Dragusin, Burca, Ratiu, Marin, Hagi, Razvan Marin, Stanciu, Coman, Dragus