Ukraina dhe Belgjika, përballen mes tyre, në ndeshjen e fundit, për Grupin E në Europian.

Do të jetë një ndeshje e bukur dhe e luftuar nga të dyja kombëtaret, që janë në garë për kalimin më tej.

Kjo është hera e parë në histori, që Ukraina dhe Belgjika, përballen mes tyre. Sfida e sotme, do të vendosë edhe fatet e tyre në Euro 2024.

Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar edhe formacionet e tyre zyrtare.


FORMACIONET ZYRTARE:

UKRAINA: Trubin, Tymchyk, Zabarnyi, Svatok, Matviienko, Mykolenko, Shaparenko, Brazhko, Sudakov, Dovbyk, Yaremchuk.

BELGJIKA: Casteels, Castagne, Theate, Faes, Vertonghen, De Bruyne, Onana, Tielemans, Trossard, Doku, Lukaku.

/tvklan.al