Episodi 1 Kampionet (14 Qershor 2024)

Lidhje me Gjermanine

1.Alban Xhihani

2.Glend Tafaj

  1. Viola Lito

Lidhje ne Tirane – Klinton Zeqiraj

Te ftuarit ne studio:

Mimi Kodheli – kryetare e Komisionit per Polititken e Jashtme

Albert Dumani – Drejtor programacioni Klan

Kastriot Caushi – Aktor

Arjan Peco – Specialist Futbolli

Alban Bushi – Trajner I Shqiperise U21

Sokol Haxhia – Menaxher futbolli

Gentian Zenelaj – Aktor Humori

Rudina Dembacaj – Aktore

Insert nga Genti Alinani…

Qeni Tobi

Modelja Yulia Kazlouskaya

Moviola: Kridens Meta

Cdo mbremje 14 qershor – 14 korrik 23:15

Kampionët në ekranin kampion! Ngjarja më e madhe sportive e Kontinentit, Euro 2024, ekskluzivisht në Tv Klan me Marina Vjollcën, çdo mbrëmje, për 31 ditë me radhë, në një program kushtuar aventurës magjike të futbollit europian. Dhe mbi të gjitha, fluturimit të shqiponjave tona kuqezi në Gjermani. Koha erdhi që krejt zemrat tona të rrahin bashkë me ekipin kombëtar. Komentet me specialistët më të mirë të fubollit, lidhje live nga kampi kuqezi dhe stadiumet ku do të përballemi me Italinë, Kroacinë e Spanjën me Alban Xhihanin. Çdo mbrëmje me Kampionët për 51 ndeshjet e Euro 2024 ne Tv Klan. Një ëndërr, një kombëtare dhe një ekran!