Vajza e Bill Gates po shijon një romancë me nipin e Paul McCartney. Phebe 21 vjeç, fëmija më i vogël i Bill dhe Melinda Gates konfirmoi lidhjen e dashurisë  me Arthur Donald të cilin mësohet se a ka takuar gjatë studimeve universitare në Stanford.

“I dashuri im Arthur më mbajti pas ceremonisë së diplomimit”, shkroi ajo krahas një fotoje.

Çifti mori vëmendjen e mediave në tetor 2023 kur ajo postoi një foto me Donaldin në llogarinë e saj në Instagram nga një udhëtim në Paris dhe më vonë gjatë atij muaji ata morën pjesë së bashku në premerierën e një filmi.

Megjithatë, kur Phoebe u intervistua pesë muaj më vonë, ajo nuk pranoi të komentonte statusin e marrëdhënies së tyre.

Klan News