Në çdo turne bashkëshortet dhe të dashurat e yjeve të futbollit kanë tërhequr vëmendjen e tifozëve dhe kështu pritet të ndodh edhe këtë herë.

“The Sun” ka publikuar një listë të partnereve të futbollistëve të Anglisë, që pritet të krijojnë “stuhi” në Euro 2024, nga një modele holandeze te vajza e një ylli të Hollivudit.

Prezenca e partnereve mund të ketë ndikim të rëndësishëm pasi trajneri i ‘Tre Luanëve’, Gareth Southgate, inkurajon gratë dhe të dashurat e lojtarëve të tij që t’i shoqërojnë ata në turnetë e mëdhenj.

Erica Correa

Bukuroshja mahnitëse kolumbiane Erica, 29 vjeç, u transferua në Liverpool kur ishte 5 vjeç.

Në moshën 13-vjeçare ajo u spikat nga një agjenci modelimi dhe që atëherë ka udhëtuar në shumë vende të botës për fotosesione.

Kolumbiania është shfaqur në disa revista duke përfshirë GQ, Grazia, Harper’s Bazaar dhe Women’s Health.

Në vitin 2018, ajo u shfaq në videoklipin e Tom Grennan për Sober, si interesi i tij i dashurisë.

Erica Correa është parë shumë e afruar me sulmuesin e ‘Djajve të Kuq’, Marcus Rashford në një klub nate në Mançester.

Laura Celia Valk

“The Sun” ka zbuluar ekskluzivisht të dashurën e re të Jude Bellingham. Ajo është bukuroshja holandeze Laura.

Nga modelimi i të brendshmeve me “Lounge” ose “Gooseberry Intimates” deri tek shfaqja e veshjeve më të fundit të “Pretty Little Thing”, ajo bashkëpunon rregullisht me shtëpitë e modës anembanë globit.

25-vjeçarja është gjithashtu pronare e agjencisë së saj të konsulencës së mediave sociale dhe ka studiuar biznes krijues në Universitetin e Shkencave të Aplikuara të Amsterdamit.

Laura krenohet me 350,000 ndjekës në Instagram, ndërsa faqja e saj në TikTok ka 310,000 fansa dhe mbi gjashtë milionë pëlqime.

Ellie Alderson

Ellie është nëna e fëmijëve të Ollie Watkins.

Ajo ka një motër binjake, Sofie, e cila publikon rregullisht foto të çiftit së bashku në rrjete sociale.

Ellie ka një diplomë në dizajn.

Ajo është në një lidhje me lojtarin e Aston Villa-s që nga viti 2018 dhe çifti jetojnë së bashku në Birmingham.

Iris Law

Iris, 23 vjeç, ishte gjithmonë e destinuar të ishte një aktore dhe modele.

Figlia d’arte” e Jude Law dhe Sadie Frost, të cilët studionin së bashku dikur në Central Saint Martins.

Biondja e bukur është shfaqur në reklamat e Marc Jacobs, La Perla dhe Stella Mçartney, si dhe Lacoste, Calvin Klein dhe Versace.

Ndërsa në vitin 2021, Dior Beauty e bëri atë një ambasadore për markën e tyre.

Iris ndoqi prindërit e saj në aktrim  duke u shfaqur si Soo Catwoman në serialin televiziv Sex Pistols të Danny Boyle, Pistol.

Ajo është parë me yllin e Liverpool-it, Trent Alexander-Arnold.

Dani Dyer

Partnerja e Jarrod Bowen, Dani është gjithashtu vajza e një ylli britanik të filmit – me babanë e saj Danny Dyer.

Dani, 27 vjeç, u bë e njohur në Love Island – duke fituar serinë e katërt në 2018 së bashku me Jack Fincham.

Ata u ndanë pas një viti lidhje dhe ajo u rilidh me ish-të dashurin Sammy Kimmence.

Ata mirëpritën një djalë së bashku, megjithëse Dani dhe Kimmence u ndanë pasi ai u burgos për tre vjet e gjysmë pasi mashtruan dy të moshuar duke u marrë 34 mijë Stërlina.

Në vitin 2021, ajo konfirmoi romancën e saj me Bowen të West Ham, duke pritur binjakët vitin e kaluar.

/tvklan.al