#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

2 receta nga Znj.Vjollca

Lazanjë vegjetariane (Pa beshamel)


12-16 peta lazanje
1 qepë e madhe
2 karrota
1 kungull të njomë
250 gr spinaq
Kripë dhe piper i zi
250 gr rikota ose gjizë
500 gr pure domate
100 gr parmixhan i grirë
150 gr djathë mozzarella i grirë
3 lgj vaj ulliri

Zupë në kushtet e shtëpisë


Për kremin
500 ml qumësht
4 të verdha veze
90 gr sheqer
30 gr niseshte misri
20 gr miell
Pak lëkurë limoni
Vanilje
100 gr çokollatë e zezë
80 gr reçel luleshtrydhe
150 ml krem pana
Biskota savoyard

Si të mbrojmë shëndetin e syrit në stinën e verës

Çfarë na duhet në çantën e ilaçeve të plazhit?

/tvklan.al