Flakët e zjarrit kanë përfshirë bimësinë në afërsi të ish-fushës së plehrave në Fier.

Akoma nuk dihen rrethanat e ngjarjes dhe sa sipërfaqe është prekur nga zjarri.

Në vendin e ngjarjes ndodhen zjarrfikëset, të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve të zjarrit./tvklan.al