Turqia dhe Portugalia, do të përballen mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për Grupin F, në Euro 2024.

Dy kombëtaret, vijnë pas fitoreve në ndeshjen e tyre të parë dhe për këtë arsye, do të kërkojnë me çdo kusht 3 pikët.

Një sukses sot, do i siguronte kualifikimin për më tej dhe synohet vetëm triumfi. Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar edhe titullarët.

Të gjitha ndeshjet e Euro 2024, transmetohen ekskluzivisht në Tv Klan.


FORMACIONET ZYRTARE:

Turqia: Byindir, Celik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu, Calhanoglu, Ayhan, Akturkoglu, Kokcu, Akgun, Yilmaz.

Portugalia: Costa, Mendes, Pepe, Dias, Cancelo, Vitinha, Palhinha, Fernandes, Leao, Silva, Ronaldo.

/ tvklan.al