Pritet spektakël në ndeshjen e dytë të grupit D mes Francës dhe Holandës. Transalpinët janë ndër favoritët kryesorë për të fituar trofeun dhe këtë ndeshje, por holandezët kanë një ekip plot me yje, çka mund t’ju sjellë jo pak vështirësi bluve.

Për tí shtuar më shumë adrenalinë kësaj ndeshjeve dhe krejt evropianit kanë menduar si gjithnjë fansat holandezë. Spektakli i tyre në rrugët e Gjermanisë ka nisur që prej ditëve të para të turneut.

Kësaj herë ishte qyteti i Lajpcigut, ku luhet ndeshja, që shijoi harmoninë e tifozëve holandezë.  

Ndërkohë është publikuar dhe maska që do të mbajë Mbappe.

Tchouameni dhe Kounde argëtojnë tifozët!

/tvklan.al