Dashi-Të tjerët do të përpiqen të bëjnë hile dhe t’ju hedhin poshtë atë që keni arritur këtë javë dhe ata mund të jenë të suksesshëm vetëm nëse nuk arrini të mbroni interesat tuaja. Nuk është në natyrën tuaj që të jeni kaq pasivë, ndaj mblidhni veten.

Demi-Përshëndeteni këtë ditë të re me një shpirt të hapur, kureshtar dhe të gjallë. Është një ditë Qershori që ju hap rrugën drejt një ristrukturimi real të ekzistencës suaj, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë të Demit. Jupiteri është pozitiv nga Dashi dhe ju mbush me energji dhe frymëzim për të plotësuar disa boshllëqe të së kaluarës.

Binjakët-Nëse e fokusoni të gjithë energjinë në një drejtim të vetëm përgjatë 48 orëve në vijim, nuk do të ketë limite për atë që mund të arrini. Do ta keni fare të lehtë për të qenë të suksesshëm edhe në projekte tejet të vështira.

Gaforrja-Po kaloni një situatë me probleme dhe po përjetoni situata të çuditshme. Ruani qetësinë dhe jini të kthjellët për të marrë vendimet më të mira për veten tuaj. Askush më shumë se ju nuk ka rëndësi.

Luani-Nëse një mik apo koleg thotë diçka që ju zemëron, mos reagoni ashpër. Qëndroni të qetë dhe surprizojini me veprimet tuaja.

Virgjëresha-Nëse është dikush për të cilin keni tërheqje, ka ardhur koha t’i afroheni. Nuk ka nevojë të bëni asgjë të jashtëzakonshme, mjafton të jeni vetvetja dhe t’i lini ata që të shohin se jeni seriozë. Ky mund të jetë fillimi i një marrëdhënie shumë të bukur.

Peshorja-Kujdes me shpenzimet sot, sepse mund t’ju duhet të harxhoni një shumë të madhe parash për diçka të padobishme.

Akrepi-Një projekt po shkon në drejtim të gabuar, ndryshe nga sa ishte planifikuar dhe për këtë duhet të ndërhyni, për ta futur sërish në shina. Megjithatë fillimisht duhet të rishihni edhe njëherë pozicionin tuaj përballë përkufizimit të suksesit. Harrojeni famën dhe pasurinë, por mendoni si do të ndikojë tek të tjerët.

Shigjetari-Hëna në shenjën tuaj sjell lajme interesante në fusha të ndryshme, që nga marrëdhënia me familjarët e deri te miqtë. Nëse festoni ditëlindjen nga data 6 deri më 10 Dhjetor, mos u lodhni shumë. Skuadra Jupiter – Mars në shenjën e Dashit, ju dhuron sërish ato performanca gjithmonë aq të guximshme dhe efikase.

Bricjapi-Kujdesuni për veten dhe më pas merruni me detyrimet tuaja. Në veçanti, disa çështje familjare mund t’ju shqetësojnë dhe kërkojnë zgjidhje të menjëhershme. Mos i anashkaloni dhe mos i lini pas dore, për të mirën tuaj.

Ujori-Intuita e mprehtë që do të keni sot do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa çështje që ju shqetësojnë intensivisht kohët e fundit. Ju mund të vini në zbatim planet tuaja, por e dini se ato kërkojnë shumë punë.

Peshqit-Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë vendime as për jetën, as për familjen dhe as për karrierën tuaj. Prisni derisa dielli të lëvizë në favorin tuaj në datën 21 të këtij muaji./tvklan.al