Anglia përballet me Serbinë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C, në Euro 2024.

Kombëtarja e “tre luanëve”, shihet si një nga favoritet për të marrë trofeun e kompeticionit dhe për këtë arsye synojnë me çdo kusht fitoren.

Kjo do të jetë përballja e parë në histori mes këtyre dy kombëtareve, ndërsa në letër anglezët duket se nuk do e kenë të vështirë.

Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar titullarët e kësaj përballje.

Ndeshja e sotme dhe të gjithë takimet e Euro 2024, transemtohen ekskluzivisht në Tv Klan.


FORMACIONET ZYRTARE:

Serbia: Rajkovic, Pavlovic, Milenkovic, Veljkovic, Kostic, Lukic, Gudelj, Milinkovic-Savic, Zivkovic, Mitrovic, Vlahovic.

Anglia:  Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Rice, Arnold, Foden, Bellingham, Saka, Kane.

/tvklan.al